Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace ke konci školního roku

16. 6. 2020

INFORMACE KE KONCI ŠKOLNÍHO ROKU

Milí rodiče a milé děti smiley,

moc Vás zdravím v předposledním červnovém týdnu. Školní rok se pomalu chýlí ke konci a prázdniny už jsou téměř za dveřmi…Dnes už Vám nebudu psát žádná nová zadání práce, napíši pouze doporučení, aby si děti v posledních dnech tohoto zvláštního školně – domácího roku dokončily úkoly a zadanou práci z minulých týdnů, pokud jim ještě něco zbývá (v PS z matematiky, na poslaných PL…). Chápu, že když se teď konečně „vyletnilo“, už chtějí být děti co nejvíce venku, kam je to asi stále láká…Bylo by fajn, kdyby si děti také ještě četly nahlas ze své knížky, ve 3. třídě se jim to bude hodit…J.

V tomto pololetí jsme byli učiteli všichni J. Jsem moc ráda, že jsme společnými silami veškeré základní učivo 2. ročníku zvládli. Téměř všichni jste ho s dětmi také velmi zodpovědně a pilně procvičovali, za což Vám znovu patří VELKÉ DÍKY J!

 Informace ke konci školního roku:

  • Online výuka bude probíhat do středy 17. 6., kdy si společně připomeneme a zhodnotíme, co jsme se letos naučili v ČJ, M a Prv. Děti se pokusí o sebehodnocení na třech PL s lodičkami, které jsem jim připravila ke každému předmětu. Zeleně vybarví lodičku s učivem, které si myslí, že umí výborně. Oranžově lodičku s učivem, kterému rozumí, ale někdy v něm ještě chybují a potřebují se v něm zlepšit a zeleně vybarví lodičku s učivem, které jim moc nejde a je pro ně stále hodně náročné…
  • Děti, které chodí do školy si všechny věci ze šatních skříněk (kromě přezůvek) a třídy vezmou domů nejpozději v pátek 19. 6..
  • Možnost vyzvednutí věcí ze ŠD ve Staré škole bude tento pátek 19. 6. od 12 – 14 hodin.
  • Kdo z Vás má zájem o ŠD v příštím školním roce, pošlete, prosím, do 26. 6. předběžnou přihlášku na mail: jana.simackova@zsvrane.cz

 

  • Pro rodiče dětí, které se učí doma: možnost vyzvednutí věcí ze šatních skříněk, ze tříd a odevzdání učebnic, příp. vrácení půjčených knížek ze školní knihovny bude pro naši třídu v pondělí 22. 6. od 8 – 16 hodin. Do tohoto dne, prosím, zkontrolujte a uveďte do co nejlepšího stavu tyto 3 učebnice: Český jazyk (Fraus), Čítanku (Nová škola) a Matematiku se Čtyřlístkem (Fraus). Tyto učebnice odevzdáte hned v přízemí školy p. hospodářce.

Dále je potřeba zcela vyklidit skříňku v šatně a domů si vzít i zámeček.

Do třídy, prosím, všichni zajděte pro věci na VV a další obsah šuplíků, některé práce dětí…Doporučuji přinést si velkou tašku. Já budu sedět v naší třídě a případně Vám ukážu či pomůžu vyhledat, co si děti odnesou domů.

  • Jak jsem Vám již psala v mailu, příští týden pravděpodobně ve středu 24. 6. (ještě upřesním podle předpovědi počasí) bychom šli na společný výlet na Lávku (děti domácí i školní s Markétou Filipovou), aby se děti před prázdninami ještě společně viděly a mohly si pohrát, zasportovat, popovídat…Naštěstí je takovéto setkání už možné J! Akce je samozřejmě dobrovolná. Pokud by někdo s námi nechtěl nebo nemohl jít, dejte mi, prosím, předem vědět. Děkuji.

Sraz: v 9, 00 hodin před školou.

S sebou: v batůžku svačinu, dostatek pití, pokud bude teplé počasí, tak vybavení na koupání (plavky, osušku, krém, převlečení, pokrývku hlavy…), pokud bude chladněji, tak sportovní oblečení a obuv, dále si mohou děti vzít nějakou vhodnou hru, karty, případně malé kapesné (vstupenku a zmrzlinu zaplatím dětem já).

Návrat: 11, 30 – 12 hodin ke škole (školní děti půjdou normálně na oběd nebo domů, domácí děti Vám zde předám, nebo na základě písemného potvrzení od Vás dítě odejde domů samo).

Moc se na všechny děti těším J!

  • Jsem moc ráda, že nakonec vysvědčení slavnostně všem dětem najednou rozdám v pátek 26. 6. v naší třídě. Čas upřesním, ještě je to v řešení.

Prosím, sledujte i nadále průběžně třídní stránky. Pokud byste cokoliv potřebovali, zavolejte mi.

Milé děti smiley, moc se na Vás těším nejen při naší zítřejší poslední online hodině, ale také až se uvidíme na výletě a při slavnostním rozdávání vysvědčení J!

Přeji pěkné červnové dny!                         Petra Holubová