Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.zpráva

30. 9. 2018

4. ZPRÁVA  1. 10. – 5. 10. 2018

PROBĚHLO:

  • Fotografování prvních třídv pondělí 1. 10. si děti ponesou domů nabídkovou sadu fotografií. Pokud si ji chcete zakoupit, zaplaťte do konce týdne částku 230 Kč, pokud sadu fotografií nechcete, vraťte ji zpět do školy bez placení.

PROBĚHNE:

  • Ve čtvrtek 4. 10. – oslava Svátku zvířat. Jak jsem již psala v minulé zprávě, celý den budeme motivovat zvířaty, čeká nás stezka se zvířecími úkoly od deváťáků…Bylo by fajn, kdyby přišly děti do školy v masce nějakého zvířete, aby si to ještě více užily J. S sebou ale normálně školní aktovku.
  • Od příštího úterý 9. 10. budeme mít dělenou jednu hodinu ČJ, o které jsem Vás informovala již na začátku školního roku. V průběhu tohoto týdne si děti rozdělím na 2 skupiny. 1. skupina bude začínat normálně od 7, 50 hodin a končit v 11, 30 hodin, 2. skupina bude začínat od 8, 45 hodin a končit ve 12, 25 hodin. Ranní družina bude v tento den a každé další úterý prodloužena až do začátku vyučování 2. skupiny. Je nutné, aby i děti, které budou ve 2. skupině a nebudou chodit do ranní družiny, byly ve třídě nejpozději v 8, 40 hodin.

 Zakroužkujte mi, prosím, co nejdříve, do které skupiny chcete, aby Vaše dítě chodilo. Pokud je Vám to jedno, zakroužkujte, prosím, 3. možnost:

  1. Je pro mě lepší, aby moje dítě chodilo do 1. skupiny (od 1. hodiny).
  2. Je pro mě lepší, aby moje dítě chodilo do 2. skupiny (od 2. hodiny).
  3. Je mi jedno, do které skupiny bude moje dítě patřit.

     Do pátku Vám napíšu, do které skupiny bude Vaše dítě zařazeno, pokusím se Vám vyjít vstříc.

K VÝUCE:

  • Děti ve čtvrtek dostaly kromě známek i hodnocení za práci a chování v měsíci září. Pochvalu dostali nakonec všichni J (i když někteří „s odřenýma ušima“).
  • Pokud se Vašemu dítěti něco nepodaří, ohodnotím ho písmeny NZ (nehodnoceno známkou, nezvládl/a, nepovedlo se Ti to…) a okomentuji jeho výkon případně ještě slovně. Také začnu používat další hodnotící smajlíky (např. s rovnou pusou…).
  • Ve čtvrtek jsem poslala k nahlédnutí PS na ČJ a M (děti se měly pochlubit, co už zvládly), které jsem měla vybrané v průběhu týdne ke kontrole. Pokud jste si je nestihli prohlédnout, nevadí, brzy je zase pošlu.

Český jazyk: Každý den trénujeme hláskování – např. hrou „Na marťany“, kdy společně hláskujeme slova podle obrázků nebo opačně podle mého hláskování děti slova poznávají. Je to nezbytně nutná dovednost ke správnému čtení a psaní. Už umíme číst všechny samohlásky a ze souhlásek T, P, J a B. Kromě několika dětí už všichni čtou tato písmenka rychle a nepletou si je. S těmito písmeny skládáme, čteme a píšeme krátká slova. Napsali jsme už i první diktát slov, který zvládli správně téměř všichni. V tomto týdnu si přidáme K, Č a R (str. 18 – 22). Děti v pondělí dostanou opět DÚ na procvičování čtení na celý týden, budou ho nosit v oranžových deskách domů a zpět každý den do školy. Prosím o podepisování, abych věděla, že dítě úkol splnilo. Děkuji.

Matematika: Zatím je pro děti počítání do 5 hodně lehké. Náročnější už to pro některé děti bylo s pečlivým psaním číslic 1, 2 a 3. V tomto týdnu budeme pokračovat psaním 4 a 5 a věnovat se uspořádání čísel v číselné řadě (PS str. 18 – 22).

Prvouka: Čeká nás ještě pokračování v učivu o pravidlech silničního provozu a ukážeme si některé další dopravní značky. Zopakujeme si, co jsme se zatím naučili (PS str. 9). Budeme pracovat také s jinými materiály, pracovní listy na PRV budu dětem zakládat do zelených desek.

VV a PČ: Prosím na další týden na středu 10. 10. přinést různé podzimní přírodniny vhodné k navlékání (např. jeřabiny, trnky, šípky, menší barevné listy, příp. provrtané kaštany, žaludy…) a větší jehlu s navlečenou režnou (dostatečně pevnou) asi 1 metr dlouhou nití.

Přeji krásný první říjnový týden!                        Petra Holubová