Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. zpráva

17. 2. 2019

21. ZPRÁVA 18. 2. – 22. 2. 2019

PROBĚHLO:

  • V rámci akce „Ovoce do škol“ dostala každá třída v minulém týdnu na ochutnání různé druhy ovoce a zeleniny. Pojali jsme to co nejvíce spravedlivě, každý si vylosoval, co si odnese, a tak měly děti domů v krabičce avokádo, granátové jablko, blumu, bílé ředkve, mango, pytlíček sušených plodů…
  • Děti dostaly katalog zlevněných knížek z KMČ. Pokud máte o nějaké knížky zájem, pošlete objednávku do školy do pátku 22. 2.

 

PROBĚHNE (podrobné informace viz 20. zpráva):

  • V pondělí 18. 2. – návštěva Divadla v Dlouhé.
  • V úterý 19. 2. – návštěva divadelního představení v sokolovně spolu s 1. stupněm (pro nás od 9 hodin).
  • Od 25. 2. – 3. 3. – jarní prázdniny.

K VÝUCE:

  • V průběhu tohoto týdne zakončíme další kolo skupinkového soutěžení a přesuneme se opět do lavic po dvou.
  • V úterý vrátím dětem notýsky s novými známkami a hodnocením z 2. pololetí. Prosím o jejich podepsání.
  • Bohužel se začíná více objevovat zapomínání DÚ, desek a dalších pomůcek. DÚ mají děti každý den, přičemž z pátku mají delší čtení až na úterý. V pondělí ale dostávají také krátký DÚ. Prosím, dohlédněte na řádné nošení DÚ a dalších pomůcek do školy. Děkuji.

Český jazyk: V PS „Už čteme a píšeme sami“ budeme v tomto týdnu pokračovat čtením dalších pohádkových textů (str. 21 – 23) a shrneme si ještě čtení velkých a malých tiskacích písmen (dokončíme ještě str. 4 – 6). Číst a pracovat s texty budeme také na pracovních listech, které dětem připravím do červených desek, a ve žluté čítance. Procvičovat budeme také čtení psacího písma, zatím rychlé čtení písmen a slov nejen v písance. Napíšeme si opět dva diktáty, středeční píšeme velkými tiskacími písmeny a páteční psacím písmem.

DÚ z pátku 22. 2 na úterý 5. 3. – nacvičit čtení pohádky „Šípková Růženka“ a splnit úkoly k textu v oranžových deskách.

Psaní: V písance jsme trochu zpomalili, psací písmena jsme více procvičovali na smazávací tabulku, pro děti bylo i atraktivní psát mokrým štětcem na tabuli (mohly si to vyzkoušet v menším počtu v dělené hodině). V tomto týdnu zvládneme nová písmena pod linkou - p, j, y/ý a opis a přepis slov s nimi (písanka str. 19 – 22).

 Matematika: Minulý týden jsme natrénovali psaní číslice 10, procvičovali číselnou řadu 0 – 10, opakovali sčítání a odčítání do 9 a slovní úlohy. Napsali jsme si KP z počítání do 8, kterou většina dětí zvládla výborně. Několik dětí ale pracovalo velmi dlouho a potřebují počítání zrychlit a zautomatizovat. Mělo by jim to jít už rychle, bez pomoci prstů. Začneme se věnovat rozkladům čísla 10 a sčítání a odčítání do 10. V PS dojdeme asi na str. 21.

V geometrii jsme opakovali poznávání těles, což děti bavilo a všechny skupiny to zvládly výborně.

Prvouka: Dokončili jsme učivo o lidském těle, nemocech, úrazech, hygieně a zdravé výživě. Další učivo o jaru ještě na chvíli odložíme a budeme se věnovat kapitole „Orientace v čase“ – roční období, měsíce, dny v týdnu…Tyto pojmy se nebudeme učit pouze vyjmenovat správně za sebou, ale budeme trénovat hlavně orientaci v nich, což dělá zatím mnohým dětem potíže. V tomto týdnu budeme pracovat v PS na str. 54.

VV, PČ a HV: Děti vytvořily moc pěkné koláže  - své vlastní „Otesánky“. Nově zpíváme lidovou písničku „Kdybys měla má panenko“.

Přeji všem krásný předprázdninový týden a prima jarní prázdniny!     Petra Holubová